Арт Онлайн Украина (art_on_line) wrote,
Арт Онлайн Украина
art_on_line

Інвестиції в живопис

Твори живопису, як об'єкт для капіталовкладень, розглядаються вже не одну сотню років, але найбільший інтерес до нього в інвестиційному середовищі виник в роки Другої світової війни і наступні кілька років, коли картини відомих художників, дивом пережили німецьку окупацію Європи і були таємно вивезені на інші континенти, часом скуповувалися за безцінь. Плюс до всього, на ринку багато було картин з музеїв, розграбованих нацистами третього рейху, що лише підігрівало інтерес, проте призвело до знецінення ряду картин, так як пропозиція перевищувала попит.
До речі, ситуацію тих років добре описав у своєму романі «Земля обітована» німецький письменник Еріх Марія Ремарк. У нього чудово продемонстровано, як зробили величезну купу грошей на мистецтві.
Сьогодні інвестиції в мистецтво як і раніше актуальні, особливо в період кризи економік різних країн, де національна валюта може знецінитися, а ціни на золото і ювелірні прикраси впасти, в зв'язку з чим, з'явиться необхідність у пошуку нових активів, якими якраз і є картини відомих художників. Крім того, практика показує, що живопис з кожним роком лише дорожчає, що дозволяє не тільки зберегти капітали, а й примножити їх. В історії торгів вже були випадки, коли якийсь художній твір на початку 50-х років XX століття коштувало всього 10-15 тисяч доларів, а через 50 років було продано вже за мільйони.
Найбільша прибавка у вартості торкнулася робіт Казимира Малевича, Пабло Пікассо, Френсіса Бекона, Едварда Мунка, Клода Моне і безлічі інших художників. Вигідними можуть виявитися інвестиції і в сучасне мистецтво, причому тут, часом абсолютно не зрозуміло, звідки подме вітер. Так, цікавою є історія творчості англійця Деміана Херста, який в 1991 році заспиртував мертву акулу, куплену ним за 5000 фунтів стерлінгів. Риба була поміщена в прозорий куб і залита розчином формальдегіду. Минуло всього 13 років і цей експонат був проданий за 12 мільйонів доларів. Новим його власником став один американський колекціонер, який потім подарував куб з акулою нью-йоркському музею.
Якщо ви надумаєте зайнятися інвестиціями в мистецтво, то знайте, що в цій сфері існують певні ризики, але вони незначні. А поповнити свою колекцію живопису Ви можете тими творами, що пропонує наш інтернет магазин картин. Може вам усміхнеться фортуна, і, купивши товар всього за кілька десятків тисяч гривень, ви надалі продасте його за мільйони.

Микола Глущенко Катер на Дніпрі 1967 р картон, олія; 70 х 100 см
Tags: Інвестиції в живопис
Subscribe

 • Критерії вибору картини для дому та офісу

  У цій статті мова йтиме виключно про декор приміщення. Цілком природно, що не існує універсальних рецептів того, як оформити ваше приміщення, але…

 • Зачем коллекционировать живопись?

  Есть множество причин для создания коллекции произведений искусства. Люди могут начать собирать живопись, как форму инвестиций, как средство сбора…

 • Что такое интерьерные картины?

  ...Продумывая интерьер в новом доме, разные люди подойдут к вопросу живописи совершенно по-разному и соответственно выделят на нее разный бюджет.…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments