Арт Онлайн Украина (art_on_line) wrote,
Арт Онлайн Украина
art_on_line

Картини написані крапками

  Одним з найцікавіших напрямків живопису є пуантилізм (від фр. Pointiller - писати крапками) або дівізіонізм (від division - поділ). Це своєрідний художній прийом - малювати роздільними мазками різної форми.
Автором цього методу, вважається французький живописець Жордж-П'єр Сера (1859-1891).


В пошуку свого стилю в мистецтві Сера заснував свою техніку живопису на теорії кольору і оптики. Його припущення, що змішування різних яскравих кольорів, на сітківці нашого ока, дасть «живе» зображення, підтвердилося.
Метод заснований на властивості зору людини, при якому світло різного спектрального складу може викликати відчуття однакового кольору. Наприклад, змішання чистих основних кольорів - червоного, зеленого і синього, в певному співвідношенні, дає білий колір, змішуючи їх в різних пропорціях, можна відтворити будь-який сприймається людиною колір. Змішання цих трьох кольорів і пар додаткових кольорів (червоного з зеленим, синього з помаранчевим, жовтого з фіолетовим), сприймається яскравіше, ніж механічна суміш пігментів. Тому, метод характеризується відмовою від механічного змішування фарб заради оптичного ефекту.
Такі картини сприймаються глядачем з далекої відстані або в зменшеному вигляді, при цьому відбувається відчуття переливів повітряного середовища, вібрації повітря.
Неоднозначно сприйняло суспільство нову техніку письма картин крапками, «пуантами». Коли картина Сера «Гранд-Жатт» була вперше виставлена, вона викликала вибух обурення, як у художників, так і у критиків, які вважали, що новий метод письма зводив нанівець творчу індивідуальність художника, перетворював його роботу в просте механічне нанесення мазків.

Найбільш відомі перші послідовники Жорджа-П'єр Сера - Поль Синьяк, Анрі Крос, Люсьєн Піссарро і його батько, один із засновників імпресіонізму - Каміль Піссарро. Хоча кожен з них працював в своєму стилі, картини зачаровують своєю незвичайністю і красою.

Картини українських художників пуантілістов можна знайти в нашій інтернет галереї сучасного живопису.
Tags: живопис крапками, пуантилизм
Subscribe

 • Большие абстрактные картины

  Большие абстракции для домашнего интерьера В процессе разработки современного жилого интерьера и дизайнеры и сами владельцы квартир все чаще…

 • Зачем коллекционировать живопись?

  Есть множество причин для создания коллекции произведений искусства. Люди могут начать собирать живопись, как форму инвестиций, как средство сбора…

 • Что такое интерьерные картины?

  ...Продумывая интерьер в новом доме, разные люди подойдут к вопросу живописи совершенно по-разному и соответственно выделят на нее разный бюджет.…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments